Aceto Balsamico Tradizionale di Modena DOP Compagnia Del Montale: Tradycja i Wyjątkowość w Każdej Kropli

Witamy w fascynującym świecie Aceto Balsamico Tradizionale di Modena DOP Compagnia Del Montale. Jego korzenie sięgają czasów Dukatu Estense, a nawet ery rzymskiej, kiedy to sztuka przekształcania moszczów w cenne źródło pokarmowe przyjęła swój początek. Przepisywał o tym Ciceron, Pliniusz, Wergiliusz, zaś Kolumella opisał specyficzne zachowanie moszczów, które po gotowaniu zaczynały fermentować i octowacieć. To być może właśnie w przypadkowym moszczu, który ugotowano i zapomniano, po długim procesie fermentacji i dojrzewania, narodziły się niezwykłe cechy charakterystyczne dla prawdziwego Aceto Balsamico Tradizionale di Modena DOP.

Proces ten rozgrywa się na nasłonecznionych wzgórzach Modeny, skąd pochodzą najlepsze winogrona. Reszta to czas, pasja, troska, uwaga i poszukiwania. Tak narodził się Aceto Balsamico Tradizionale di Modena DOP Compagnia Del Montale. Zanim trafi na rynek, leży w małych beczkach z różnych rodzajów drewna, by następnie zostać poddany ocenie przez Komisję certyfikowanych degustatorów. Po pomyślnym przejściu rygorystycznego egzaminu, zostaje butelkowany i oznaczony znakiem D.O.P. Opinie degustatorów wyrażane są w postaci oceny, niezbędnej do sklasyfikowania Aceto Balsamico Tradizionale di Modena jako Affinato (dojrzewający) z co najmniej 12-letnim starzeniem lub Extravecchio (bardzo stary) z co najmniej 25-letnim starzeniem, to jedyne dwa uznane rodzaje.

Elegancję opakowania Aceto Balsamico Tradizionale di Modena DOP zdeterminowała forma i pojemność, przyjmująca postać butelki Giugiaro.

Doskonałe Połączenia:

Jego bogactwo zapachów i smaków sprawia, że doskonale komponuje się z różnorodnymi, ciekawymi i wymagającymi połączeniami. Przechowywany w oryginalnym opakowaniu w temperaturze otoczenia, Aceto Balsamico Tradizionale di Modena DOP to produkt niezwykle wszechstronny, doskonały do wykorzystania w kuchni w tworzeniu niezliczonych dań – od tych skromnych i prostych, po wyrafinowane i skomplikowane. Osiąga swój maksymalny potencjał w towarzystwie świeżych i gotowanych warzyw, przy risotto, w mięsnych i rybnych daniach, a także świetnie komponuje się z wiórkami Parmezanu Reggiano, lodami oraz owocami, idealnie pasując do truskawek. Zazwyczaj stanowi ostatni składnik w sekwencji użytych składników w przygotowaniu dania. W przypadku surowych warzyw, dodawanie octu jest wskazane po soli, ale przed olejem, aby zapobiec jego zmywaniu.

Affinato

Leżakowanie przez co najmniej 12 lat

Extravecchio

Leżakowanie przez co najmniej 25 lat