Foglie d’Oro: Doskonałość Włoskiego Rzemiosła Drewnianego

Una storia nella storia. To historia, która jest prawdziwie “Made in Italy”. Foglie d’Oro to marka znana i rozpoznawalna w Europie i na całym świecie, która narodziła się i pozostała głęboko związana z obszarem cechującym się przedsiębiorczością i pracowitością.

Marka ta jest punktem odniesienia w produkcji najwyższej jakości drewnianych podłóg i stanowi naturalny rozwój drogi, która rozpoczęła się w 1966 roku, kiedy to rozpoczęto produkcję oryginalnych kolekcji mebli artystycznych pod marką Arte Brotto.

Historia Foglie d’Oro opiera się na technikach ebanistycznych wynalezionych i wyeksportowanych do Europy przez rzemieślników z Republiki Weneckiej. To dziedzictwo, którego Foglie d’Oro jest świadoma i oryginalną spadkobierczynią. Pełna kontrola nad łańcuchem dostaw drewna to pierwszy i kluczowy czynnik, który sprawia, że Foglie d’Oro jest wyjątkowe.

Od pozyskiwania surowca prosto z źródła, poprzez montaż podłóg i projektowanie wnętrz na zamówienie, wszystkie etapy procesu produkcyjnego są bezpośrednio zarządzane przez Foglie d’Oro. Dzięki temu firma może zagwarantować architektom, projektantom wnętrz i klientom ostatecznym pewność najwyższej jakości. Jakość drewnianych podłóg Foglie d’Oro idzie w parze z pełnym szacunkiem dla natury: tam, gdzie to możliwe, wybiera się certyfikowane surowce FSC® pochodzące z odpowiednio zarządzanych i odpowiedzialnych lasów, zgodnie z precyzyjnymi planami wycinki i naturalnej regeneracji oraz z innych źródeł pod kontrolą.

Foglie d’Oro posiada własne tartaki (3 na Węgrzech i 1 w Rumunii), co sprawia, że pierwszy etap selekcji drewna odbywa się w pobliżu źródła pozyskania. Tam kłody przechodzą absolutnie naturalną proces suszenia, który trwa nawet do dwóch lat.

Umiejętność odpowiedzialnego zarządzania najcenniejszym surowcem pozwoliła Foglie d’Oro, firmie należącej do grupy Latifoglia S.r.l., uzyskać certyfikat FSC® (FSC-C012958). Wybierając podłogi drewniane Foglie d’Oro, dbasz nie tylko o jakość, ale także o lasy, z których pochodzą. Foglie d’Oro to także pierwsza firma w swojej branży, która gwarantuje pełne śledzenie całego procesu za pomocą technologii blockchain, zapewniając tym samym pochodzenie i jakość drewnianych podłóg w sposób bezpieczny i niezwykle wiarygodny.

Po zakończeniu tej fazy drewno jest transportowane do naszego głównego zakładu. Tam, zanim zostanie sklasyfikowane pod względem gatunku, poddaje się je procesowi suszenia w 42 piecach Foglie d’Oro. Jest to kluczowy etap zapewniający właściwą stabilność drewna, z którego powstaną podłogi.

Dzięki Latifoglia, firmie rodziny Brotto certyfikowanej przez FSC® i liderowi w produkcji i sprzedaży wysokiej jakości drewna na całym świecie, Foglie d’Oro zawsze dysponuje magazynem o powierzchni 20 000 m2 zawierającym około 50 000 m3 drewna.

Ilość i jakość: najlepsze gatunki drewna (amerykański orzech, europejski orzech, krajowy orzech, dąb, wiśnia…) po długim i szanującym procesie selekcji i obróbki są gotowe do szybkiej i w pełni spersonalizowanej odpowiedzi na każde zapotrzebowanie.
Najlepsza technologia: Ręka rzemieślnika.

W Foglie d’Oro najlepsze technologie i najnowsze oprogramowanie spotykają się z estetyką i rzemiosłem. Płaszczenie, szczotkowanie, wydobywanie pięknych wzorów z drewna i starzenie to wszystko procesy wykonywane ręcznie.

Wykończenia, dbane w najdrobniejszych szczegółach zgodnie z wielką tradycją włoskiego ebanistyki, dają życie fascynującym efektom, tworząc produkty najwyższej jakości, które zachowują piękno drewna i towarzyszą mu w naturalnym procesie starzenia się.

Zapraszamy do odkrycia świata Foglie d’Oro, gdzie tradycja, jakość i dbałość o środowisko łączą się w doskonałym włoskim rzemiośle drewnianym.

Foglie-Doro-005
Foglie-Doro-003
Foglie-Doro-006
Foglie-Doro-007
Foglie-Doro-004
Foglie-Doro-002